Legionářský marš 2016

obrázek

JDEME NA MARŠ, na ryze českou a slovenskou událost!

Uložíme prsť z legionářský bojišť obrázek, překvapí nás Karel IV. na bílém koni, seznámíme se s novou turistickou značkou obrázek .

Získáme Šnejdárkův groš 4. ražby obrázek, samolepku Legionářského marše obrázek, památeční razítko Karla IV. obrázek a originální diplom LeM 2016 obrázek .

Pro děti jsou připraveny ceny za zvládnutí (i částečné) kvízu o Karlu IV. obrázek .

Koho nabídka neuspokojí, ať kráčí s otevřenýma očima, sbírá hříbky Foto: Fr. Plešingr a těší se na Kolibiska, kde Legionářský marš 2016 vyvrcholí obrázek .

obrázek Karel IV. - soutěžní kvíz pro děti.

obrázek

obrázek VŠEOBECNÉ INFO ke 4. Legionářskému marši. Mapy LeM 2016 Trasy LeM 2016 na mapách.

LEGIOLIST (lic) 2016.pdf LEGIOLIST (líc) a LEGIOLIST (rub) 2016.pdf LEGIOLIST (rub) 2016.pdf.

  4. Legionářský marš 2016

    Vážené turistky, vážení turisté, pohybuchtivá mládeži, vlastenky a vlastenci.
    Letošní, 4. Legionářský marš, se uskuteční opět poslední sobotu v červenci, 30. 7. 2016.
    Veškeré podrobnosti se včas dovíte z těchto stránek. Nahlédnete-li do archivu, nasajete i atmosféru předchozích ročníků a možná naleznete inspiraci pro účast na připravovaném pochodu. V trasách se nic zásadního nemění, vše co se osvědčilo bude zachováno. Vylepšíme značení v nepřehledných úsecích a přidáme prémii za dosažení nejvýchodnějšího bodu Česka. Stejně jako v minulosti budete moci absolvovat trasy 10, 25 a 50 km. A to pěšky, na kole nebo na koni.
    V Památníku legionářů na Polední, jehož kouzlo sílí, se můžete stát účastníky osobitého shromáždění s vlasteneckým podtextem upomínajícím na počátky České republiky, Československa i Českého státu. Nosným tématem programu se stane 700. výročí narození ojedinělého českého panovníka, Otce vlasti, Karla IV.
    V cíli nám odpoledne zpříjemní živá hudba. Přejeme si, abychom vydrželi v dobré náladě nejméně do odjezdu posledního autobusu z Kolibisek.
    Doporučte Legionářský marš všem lidem dobré vůle z Česka i zpoza hranic. Dlouhé letní dny v době konání marše jsou ideální pro výlet do Slezských Beskyd. Potěší nás, a doufáme že i Vás, co největší účast.

  Kamarádský apel

    Vážení příznivci Legionářského marše. Předpokládáme, že smýšlíte a cítíte podobně jako my. Proto si Vás dovolujeme požádat o pomoc.     Možná víte, že regionální media z Těšínska nejsou nakloněna našemu usilování, odmítají anebo se dokonce bojí informovat o našich veskrze nekonfrontačních kreativitách. Proto jsme nuceni hledat jiné způsoby prezentace.
    Pokuste(-me) se, každý dle svých možností, poslat přiloženou POZVÁNKU 4. Legionářského marše všem spřízněným duším, svým známým, neorganizovaným jedincům, turistickým spolkům. Kdo nemá přístup k elektronické poště, může vytištěnou pozvánku nabídnout osobně nebo klasickou poštou.
    Pozvánka na LeM 2016 (docx).
    Pozvánka na LeM 2016 (pdf).
    Vámi vynaložená energie nepřijde vniveč. Bohatá účast na Legionářském marši potěší všechny. Chceme, aby Češi zůstali národem tolerantním, soudržným a pozitivním ve vztahu ke své zemi. Sobota prožitá se soukmenovci i náhodnými hosty ve Slezských Beskydech nám přinese nové zážitky.
    Pomozte nám šířit odkaz čs. legionářů, kultivovat povědomí o naší historii, tužit české vlastenectví ve Slezsku.

obrázek Plakát na LeM 2016.
obrázek Zveme také vyznavače geokešingu - je z čeho vybírat.
obrázek14. května 2016 jsme si připomněli 700. výročí narození výjimečného státníka našich dějin, Karla IV.
Na Legionářském marši můžeme tyto kulatiny oslavit společně.
Na vrcholku Polední bude, mimo jiné, pokřtěna Karlova lípa.